Russian Пишите русский!

Quasus

Civis Illustris
Не, это у меня местоположение такое. Скоро поменяется, кстати. Собираюсь в Порту переезжать.

LCF

Dr. Freud
Жаль, что Имперфакундус больше не разговаривает здесь. Был он такой милый человек! Ему желаю всего хорошего.
Where was he from I forgot?

LCF

Dr. Freud
A ty kuda immeno yedish? I voobshe, che za nahrin. Vse ot tuda a ty tuda. :)

Tironis

Civis Illustris

How Russians fight coronavirus - with humour. At the same time, Russians think that Greta Tunberg is happy about the situation. “Factories don’t work... planes don’t fly… Awesome!”

Adrian

Civis Illustris

How Russians fight coronavirus - with humour. At the same time, Russians think that Greta Tunberg is happy about the situation. “Factories don’t work... planes don’t fly… Awesome!”
Этот мем довольно забавный.
(this meme is quite funny)

you got mail.png

Quasus

Civis Illustris
Да, некоторое время назад некоторые опасались китайской почты (например, "Алиэкспресса"). Теперь вряд ли, своего коронавируса навалом.

Agrippa

Civis Illustris
"How Russians fight coronavirus - with humour. At the same time, Russians think that Greta Tunberg is happy about the situation. “Factories don’t work... planes don’t fly… Awesome!”

Мне очень нравится!

Adrian

Civis Illustris
"How Russians fight coronavirus - with humour. At the same time, Russians think that Greta Tunberg is happy about the situation. “Factories don’t work... planes don’t fly… Awesome!”

Мне очень нравится!
она меня раздражает:continuous::2pistols:

Hemo Rusticus

Jive Turkey
Учась (или больше ‘пытаясь учиться’) собой польскому, я помню, что свое знание русского никогда не было великое. Надеюсь, что буду мочь понимать лучше оба сих языка. :pray:

Adrian

Civis Illustris

Hemo Rusticus

Jive Turkey
Этот человек скоро будет знать все на миру!